Už aby byla zase zima

Před pár dny jsem jel do školy, když jsem začal přemýšlet nad tím, že je nějak moc teplo a dostal jsem se k tomu, že jsem si pro sebe říkal mou obvyklou větu: “Už aby tu byla zase ta zima.” Nechápejte mě špatně, nic proti létu nemám a je to fajn, že je zase teplo, jenže zimu jsem měl vždycky radši a myslím, že všichni – kdo tento blog někdy navštívili – vědí proč 🙂

V několika zahraničních střediscích se i přes nástup léta stále lyžuje (například v italském Livignu), ale i tam už začíná sníh tát a je jen otázkou času, než roztaje úplně. To samozřejmě neplatí pro ledovce – chladná místa, kde bývá zima celý rok; důkazem toho může být například rakouský Kitzsteinhorn, kde je ve chvíli psaní tohoto příspěvku kolem -2°C. Proto – pokud jste ještě letos lyžovat nestihli – máte ještě kousíček času na výlet do jednoho z mála otevřených středisek a užít si poslední sníh u nás již dávno mrtvé sezóny.

Když už jsme u těch středisek: Pokud plánujete na přelomu roku 2014/2015 zájezd na lyže do zahraničí, rád bych vám doporučil pár (přesněji 5) středisek, které za návštěvu rozhodně stojí:

Zermatt, Švýcarsko
Kitzbühel, Rakousko
Val Gardena, Itálie
Alta Badia, Itálie
Les 3 Valées, Francie

Zermatt jsem jednoznačně musel napsat jako první, protože se stále jedná o mé středisko číslo jedna, ač jsem ho zatím paradoxně nikdy nenavštívil 😀 Co se cen týče – velmi doporučuji vybírat termín před koncem roku (cca v půlce prosince), ceny jsou totiž mnohem příznivější, než například v únoru, kdy se cena může vyšplhat až na trojnásob prosincové částky.

Možná se vám zdá na výběr střediska brzo, jenže věřte tomu, že už teď je ideální čas – najít ubytování a další vhodné aspekty není jednoduché. Tady u nás doma jsme již výběrem střediska strávili celý minulý čtvrtek a nakonec jsme vybrali pár favoritů. Jaké? To se možná dozvíte v dalším článku 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *