Zima je tu… ale kde je sníh?

Po delší době vás zdravím u nové aktuality. Dlouho jsem čekal na ten “správný” okamžik, kterým bych začal na mém blogu letošní zimu. Okamžik ale stále nepřicházel, protože se bohužel většina českých středisek (ale i spousta těch zahraničních) zmítá v akutním nedostatku sněhu. Kdo ví, čím to je, že za posledních pár zim tu nebyla taková sněhová nadílka, jako tomu bývalo kdysi.

Sám si pamatuji, jak bylo jednou tady u nás v Sezemicích (u Pardubic) tolik sněhu, že mi ráno nejely 3(!) autobusy za sebou do školy. Tehdy tu bylo téměř 50cm sněhu a to bydlím v nížině, nikoliv někde na horách! Tam to bylo samozřejmě ještě lepší, střediska neměla potřebu zasněžovat, lyžovalo se úplně všude a nebyl den, kdy byste nezahlédli na silnici automobil s rakví plnou lyží či snowboardů.

Jakmile začaly Vánoce, byly to ty pravé, nefalšované svátky s tou pravou sněhovou nadílkou. Bohužel, na tuto dobu mi zbyly vzpomínky a pár fotek, na které se vždy s radostí dívám.

Nyní se ale vraťme k realitě: I přes usilovné zasněžování v každou mrazivou minutu není ta opravdová, neumělá pokrývka téměř nikde. A tam, kam se náhodou dostane, většinou dost často do dalšího dne roztaje to napadané málo kvůli nadměrně vysokým teplotám, které mnohdy dosahují až k 10°C.

A když vyjdu ven, podívám se na to sychravé počasí, vždycky se zamyslím, jaké by to bylo, kdyby k nám doputovala ta masa sněhu, ve které se ještě nedávno topilo (a ještě stále vlastně topí) Colorado, které je ale od nás pěkný kus cesty. Nezbývá nám tedy než jen doufat, že se počasí “umoudří” a tato zima ještě má teprve začít…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *