Vzhůru za českým sněhem!

Jak už název napovídá, začínají nám jarní prázdniny a tím pádem mizí naše rodina už tradičně za sněhem. Nyní to bude ale něco jiného, než klasický týden v Alpách – jedeme totiž projíždět česká střediska (ano, čtete správně :D).

Ubytování konkrétně máme zajištěné v Jizerských horách, cca 3km od skiareálu Rokytnice nad Jizerou, což je mé “vysněné” české středisko, kam jsem se chtěl podívat. Mimochodem, v tomto středisku se nachází nejdelší česká sjezdovka o délce téměř 3.2km, což je na české poměry určitě úctyhodné. Tímto střediskem to ovšem zdaleka nekončí, máme v plánu vyzkoušet i sousední Paseky nad Jizerou, Tanvaldský Špičák, či Harrachov. V neposlední řadě padla i řeč na Špindlerův mlýn (Jak na Medvědín, tak Svatého Petra), nicméně není jisté, jestli se na toto středisko vůbec podíváme, protože – dle mého názoru – cena za jednodenní permici neodpovídá velikosti areálu.

Jak už je u mě zvykem, po tomto týdnu na horách udělám report – tentokrát však bude změnou to, že (celkem logicky :D) na každý areál napíšu report zvlášť.

Jak už jsem říkal – normálně jezdíme do Alp, proč si ale taky jednou neprohlédnout naše “domácí” střediska? Spousta recenzentů se shoduje, že některá opravdu stojí za to. Nakonec nezbývá než dodat: Uvidíme se na horách! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *