Vysněná střediska

Zermatt – Švýcarsko

Výhled na Matterhorn z malé vesničky Zermatt.

Dřív, když jsem ještě o tomto středisku nevěděl nic, jsem si pod pojmem “Zermat” představoval Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání, neboli Cermat 😀 To bylo ale opravdu kdysi a nyní je pro mě Zermatt jednoznačně na prvním místě “vysněných středisek”, neboli míst, kam bych se chtěl podívat, ale bohužel jsem ještě neměl tu šanci.

Přenádherné Alpy, přes 350km sjezdovek, světoznámý Matterhorn, neuvěřitelná panoramata, 20km dlouhá sjezdovka, každoročně perfektní lyžařské podmínky – to všechno a mnohem víc se nachází na hranicích Švýcarska a Francie. Kombinace útulné, stejnojmenné vesničky – ze které máte krásný výhled na Matterhorn – s těmi nejlepšími lyžařskými možnostmi zajišťuje Zermattu první místo na mé pomyslné příčce nenavštívených středisek. Jen si řekněte, kdo by nechtěl sjíždět 20km dlouhou sjezdovku vedoucí z Kleine Matterhornu (Malý Matterhorn) ve výšce 3883m až do samotného údolí? Snad každý, kdo kdy osedlal lyže či snowboard a alespoň trochu ho to bavilo :). Pro informaci vám sem ještě přidávám celou mapu sjezdovek v tomto středisku (pro větší rozlišení klikněte na obrázek pravým tl. > Zobrazit obrázek).

Mapa sjezdovek ve středisku Zermatt

Les 3 Vallées – Francie

Pohled na jednu z horských chat ve Třech údolích

Pokud jste lyžař toužící po obrovských pláních a chcete to největší středisko s obrovskou variací sjezdovek, navšitvte “Tři údolí” ve francouzských Savojských Alpách. Mimo nádherných panoramat se vám dostane možnost lyžovat na oblasti, která čítá více než neuvěřitelných 650km sjezdovek. Díky tomuto obrovskému číslu se také toto středisko hrdě řadí jako největší středisko v Evropě a dost možná také na světě.

Le Trois Vallées je středisko, které se skládá ze tří dalších (kdo by to byl řekl, že? 😀 ) podstředisek a to konkrétně Les Menuires, Méribel / Mottaret a můj oblíbený Val Thorens. Středisko má moderní zázemí (čítající např. 37 kabinových lanovek), téměř nekonečné možnosti Freeridu a přijdou si zde na své jak úplní začátečníci (nachází se zde přes 100km zelených sjezdovek a téměř 250km modrých), tak mírně pokročilí či pokročilí (přes 200km červených a 50km černých tratí). 3 údolí jsou vzádelné od Prahy 1114km a od Brna je to zhruba o dvě stovky víc, konkrétně 1316km. Tato delší vzdálenost ale jednoznačně stojí za to, co následně dostanete 🙂

Středisko je opravdu obrovské, čítá přes 650km lyžařských tras.

Na obsahu se čas od času pracuje, prosím omluvte možnou neúplnost článku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *